Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. What are cookies? Zrozumiałem!
Blog
HOME / BLOG / Kabina prysznicowa w...
Kabina prysznicowa w stylu loftowym
2018-10-03
Kabina prysznicowa w stylu loftowym, to wspaniały pomysł na niebanalną aranżację łazienki, w typowo industrialnym wnętrzu. W obecnych czasach posiadanie prysznica, to duża wygoda i oszczędność zużycia wody. Przyzwyczailiśmy się do jego tradycyjnego wyglądu. Rzadziej widuje się kabiny nietypowe, o ciekawej konstrukcji. Doskonałym tego przykładem jest kabina prysznicowa w stylu loftowym.
Znakiem rozpoznawczym tego elementu wyposażenia łazienki, jest prosta konstrukcja kabiny oraz drzwi prysznicowych, z metalowymi profilami, w kolorze czarnym oraz dużymi powierzchniami szklanymi. Cała zabudowa kabiny opiera się na surowości stylu industrialnego. W tym właśnie tkwi jej wyjątkowość i oryginalny design, który doskonale wpisuje się w ogólną tendencję stylistyczną pomieszczeń lofftowych. Dominuje w nich otwarta przestrzeń i naturalne wyposażenie, z przewagą elementów drewnianych, metalowych i szklanych. Dla wszystkich zwolenników stylu lofft, w aranżacji łazienek, oprócz samego wyglądu kabiny, ważna jest jednak także jej funkcjonalność. Wiele wnętrz lofftowych mieszkań wyróżnia się niezwykłą oryginalnością i posiada krzywe ściany czy skosy. Sytuacja taka nakłada konieczność dopasowania konstrukcji kabiny do budowy wnętrza, tak, aby ściśle przylegała ona do powierzchni. Konieczne jest zapewnienie jej szczelności. Niewątpliwą zaletą konstrukcji kabiny w stylu loftowym jest fakt, iż możliwe jest jej dowolne ustawienie. Kabiny prysznicowe w tym stylu, montowane są zazwyczaj przy ścianie. Mogą jednak przylegać bezpośrednio do jednej, dwóch bądź też trzech ścian. Ich obudowa, to duże tafle dekoracyjnego szkła, zamontowane w surowe, metalowe ramy, w kolorze czarnym. Ściany tego rodzaju kabiny prysznicowej przywodzą na myśl duże powierzchnie okien, w pomieszczeniach industrialnych, wykorzystywanych do tworzenia klasycznych mieszkań lofftowych. Podstawa kabiny prysznicowej w stylu lofft może opierać się na 3 kształtach: prostokąta, kwadratu i trójkąta. Wielkość kabiny jest kwestią uzgadnianą indywidualnie. Wszystko zależy, w tym temacie, od możliwości lokalowych i preferencji właściciela nieruchomości.