Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. What are cookies? Zrozumiałem!
Wiatrołapy
HOME / WIATROŁAPY
Wiatrołapy Wiatrołapy Wiatrołapy Wiatrołapy Wiatrołapy Wiatrołapy Wiatrołapy Wiatrołapy Wiatrołapy Wiatrołapy Wiatrołapy Wiatrołapy Wiatrołapy Wiatrołapy Wiatrołapy Wiatrołapy Wiatrołapy Wiatrołapy Wiatrołapy Wiatrołapy Wiatrołapy Wiatrołapy Wiatrołapy Wiatrołapy Wiatrołapy Wiatrołapy Wiatrołapy Wiatrołapy Wiatrołapy Wiatrołapy Wiatrołapy Wiatrołapy
UMÓW SIE NA POMIAR Zostaw nam kontakt do siebie a my oddzwonimy
Wiatrołap ze szklanymi drzwiami – elegancja i funkcjonalność w Twoim domu!
Za centrum każdego domu najczęściej uważa się salon, czasem jadalnie lub kuchnię, jednak pierwszym pomieszczeniem do którego wchodzimy - zarówno my, jak i nasi goście jest wiatrołap - czasem nazywany przedsionkiem, holem lub gankiem.
Poza funkcją wizytówki naszego domu, wiatrołap pełni również rolę przegrody części mieszkalnej od świata zewnętrznego, zapewniając izolację przed hałasem, przeciągami i zimnem. Ta funkcja jest szczególnie ważna zimą, ponieważ pozwala w prosty sposób, długofalowo ograniczyć rachunki za ogrzewanie.
W naszym artykule przedstawiamy kilka wskazówek związanych z aranżacją tego pomieszczenia, przy wykorzystaniu szklanej zabudowy. Dowiesz się w jaki sposób projektując wiatrołap połączyć estetykę i elegancję z funkcjonalnością oraz długofalowymi oszczędnościami.

Zabudowa wiatrołapu – o czym warto wiedzieć?
Na początku warto zastanowić się nad tym, co dokładnie mamy na myśli pisząc o wiatrołapie. Jego budowa jest najczęściej prosta i ogranicza się do postawienia dodatkowych ścian, w taki sposób by pomieszczenia wewnętrzne mogły zostać oddzielone od świata zewnętrznego dodatkową przegrodą. W efekcie stanowi on naturalną barierę pozwalającą mieszkańcom odizolować się od hałasu, czy temperatury, a także zachować poczucie komfortu i prywatności wewnątrz domu. Trzeba jednak wiedzieć, że pomieszczenie to może zostać zaprojektowane na kilka różnych sposobów.
Przede wszystkim może ono znajdować się wewnątrz zasadniczej bryły budynku lub też zostać do niej dobudowane. W zależności od tego, czy wiatrołap znajduje się wewnątrz, czy na zewnątrz budynku, to często zamiennie bywa nazywany holem lub gankiem. Ze względu na to, że ingerencja w bryłę budynku nie zawsze jest możliwa, to najpopularniejszym i zarazem najprostszym rozwiązaniem stają się wiatrołapy wewnętrzne. Tego rodzaju pomieszczenia można bowiem w prosty sposób wydzielić z kawałka korytarza lub pokoju dziennego np. za pomocą szklanych ścianek działowych.
Przy projektowaniu wiatrołapu, warto zwrócić uwagę na jego powierzchnię oraz dostęp do światła dziennego. Najczęściej tego rodzaju pomieszczenia są małe i nie przekraczają kilku metrów kwadratowych, przez co też nie mają okien. Niewielka ilość miejsca oraz brak doświetlenia nie ułatwiają ich aranżacji, przez co warto zastosować materiały, które pozwalają na naturalny dopływ światła, a także optycznie powiększają dane pomieszczenie nadając mu oryginalności oraz elegancji. Dobrym rozwiązaniem mogą być zarówno wspomniane już wcześniej szklane ścianki działowe, jak też szklane drzwi.

Wiatrołap – szklane drzwi i ścianki działowe
Szkło jest materiałem o bardzo wszechstronnym i uniwersalnym zastosowaniu w architekturze wnętrz. Jest ono powszechnie wykorzystywane do tworzenia eleganckich aranżacji pasujących do różnych stylów: nowoczesnych, klasycznych, loftowych i industrialnych, glamour i wielu innych.
Materiał ten doskonale sprawdza się przede wszystkim w słabo oświetlonych pomieszczeniach o niewielkim metrażu, a więc również w wiatrołapach. W przypadku, gdy dopiero planujemy wydzielenie takiego miejsca w naszym domu lub mieszkaniu, to możemy zdecydować się na rozwiązania polegające na zastosowaniu szklanych drzwi i ścianek działowych. Do zasadniczych zalet takiej opcji należą:

 • wprowadzenie do pomieszczenia naturalnego, dziennego światła, co daje poczucie komfortu i redukuje zależność wyłącznie od sztucznych źródeł światła;
 • optyczne powiększenie pomieszczenia, które mimo tego, iż jest wydzielone z pozostałej części mieszkania to stwarza wrażenie jednej, rozległej przestrzeni;
 • estetyka wykonania, która dzięki minimalistycznym tonom nadaje ponadczasowej elegancji i doskonale komponuje się z różnymi trendami aranżacyjnymi;
 • stworzenie bariery chroniącej przed hałasem, przeciągami oraz ujemnymi temperaturami.

Wśród wad tego rodzaju rozwiązań wskazuje się najczęściej na trudność w utrzymaniu oraz bezpieczeństwo i wytrzymałość takiej konstrukcji. Należy jednak wiedzieć, że odpowiedni projekt i jego wykonanie, a także zastosowanie wysokiej jakości materiałów, pozwala przekształcić te potencjalne wady w zalety. W efekcie konstrukcja ta może być wyjątkowo wytrzymała, a przy tym prosta w codziennej pielęgnacji.

Szklane drzwi do wiatrołapu – o czym warto pamiętać
Przed podjęciem decyzji w sprawie rodzaju zabudowy naszego wiatrołapu, warto przeanalizować kilka parametrów, które charakteryzują drzwi szklane. Pozwoli to zweryfikować jakie potencjalne korzyści będziemy mogli osiągnąć, a także ustalić na co należy zwracać uwagę w trakcie poszukiwań wykonawcy.
Zacznijmy zatem od najważniejszych parametrów, wśród których znajdują się:

 • wymiary drzwi, a także to czy będą one wbudowane bezpośrednio w ściankę, czy też będą elementem większej konstrukcji opartej o szklaną ściankę działową;
 • rodzaj drzwi, a więc wybór między drzwiami jedno i dwuskrzydłowymi, otwieranymi klasycznie lub przesuwnymi;
 • kategoria szkła, czyli wybór koloru, poziomu przezierności oraz wytrzymałości;
 • rodzaj i kształt ramy, w tym również wielkość samej tafli szkła;
 • materiał z którego wykonana zostanie rama.
Wskazane powyżej parametry można oczywiście mnożyć, a ich zakres i różne kombinacje są trudne do wyczerpania. Dlatego też w trakcie wyboru wykonawcy powinniśmy zwrócić uwagę zarówno na profesjonalizm, wiedzę i ofertę, jak również kompleksowe doradztwo w trakcie całego procesu realizacji. Ważne jest również indywidualne podejście, w tym możliwość stworzenia projektu oraz wizualizacji. Dzięki temu będziemy mogli skonfrontować naszą wizję z doświadczeniami wyniesionymi z innych realizacji, redukując tym samym ryzyko błędnej decyzji. Ponadto realizowany na zamówienie projekt umożliwi nam perfekcyjne dopasowanie drzwi do wymiarów wiatrołapu, tworząc tym samym oryginalną i niepowtarzalną aranżację.

Szklane drzwi od loftowe
Loftowe to doświadczony producent szklanych drzwi i ścianek działowych, które pasują zarówno do powierzchni komercyjnych, jak też do domów i mieszkań. Sprawdzone rozwiązania architektoniczne i wysokiej jakości materiały w zestawieniu z doświadczeniem, kreatywnością i indywidualnym podejściem są gwarancją wytrzymałej, oryginalnej konstrukcji, która będzie zachwycać zarówno domowników, jak i gości.
Warto wiedzieć, że Loftowe tworzy przede wszystkim szklane drzwi i ścianki na wymiar, według zamówienia. Dlatego też każda konstrukcja jest unikalna i uwzględnia uwarunkowania lokalu oraz potrzeby klienta. Rodzaj szkła i ramy dopasowywany jest do konkretnego pomieszczenia tak, by jak najlepiej komponował się ze stylem panującym w danym domu lub mieszkaniu.
Przykłady realizacji znajdziesz w naszej galerii. Wśród nich znajdują się zarówno drzwi przesuwne, jak też otwierane klasycznie – jedno i dwuskrzydłowe. Wybrane przez nas projekty obejmują także różnego typu konstrukcje, w tym szklane drzwi do wiatrołapu wypełniające całą szerokość pomieszczenia lub też wsparte dodatkową obudową wykonaną ze szklanej ścianki działowej. Warto również zwrócić uwagę na to, że nasi Klienci wybierali zarówno rozmaite formy ram, jak i różne rodzaje szkła. Poza klasycznymi dzielonymi drzwiami wielu z nich decydowało się na zabudowy bez wewnętrznych metalowych spojeń, co znacznie ułatwia codzienną pielęgnację.
Zastosowane przez nas rozwiązania pozwalają na optyczne powiększenie zarówno wiatrołapu, jak i całego mieszkania, a także zapewnienie dopływu naturalnego światła. Dzięki indywidualnemu podejściu, nasze realizacje komponują się z wieloma różnymi stylami aranżacyjnymi – od surowego loftu, poprzez style glamour i nowoczesne, do ciepłych domowych aranżacji – nadając im dodatkowej elegancji, oryginalności, a często również wytrawności.
Skontaktuj się z nami i dowiedz się więcej na temat projektowanych i wykonywanych na zamówienie szklanych drzwi i ścianek działowych!
Nasze Wiatrołapy mogą mieć dowolny kształt i wielkość. Do ich produkcji używamy wyłącznie najwyższej jakości, specjalnie wyselekcjonowanych i zabezpieczonych przed czynnikami zewnętrznymi materiałów. Ramy w naszych loftowych i industrialnych wiatrołapach mogą być wykonane z:
 • mosiądzu;
 • stali;
 • złota;
 • drewna;
 • innych materiałów sprowadzanych na życzenie klienta.
Priorytetem dla naszej pracy jest jakość i wytrzymałość, dlatego dzięki własnoręcznemu wykonaniu nasze wiatrołapy mogą służyć wielu pokoleniom.
UMÓW SIE NA POMIAR Zostaw nam kontakt do siebie a my oddzwonimy
CECHY NASZYCH INDUSTRIALNYCH I LOFTOWYCH WIATROŁAPÓW
1. Dowolny kształt i rozmiar Nasze wiatrołapy projektujemy wyłącznie według pomysłów własnych lub wzorów dostarczonych nam przez klientów. Dzięki temu masz pewność, że Twoje industrialne lub loftowe wiatrołap będzie unikatem przyciągającym uwagę gości.
2. Możliwość doboru materiałów. W naszych wiatrołapach stosujemy wyłącznie wyselekcjonowane, najwyżej jakości materiały od sprawdzonych dostawców.